Přeskočit na obsah

Moje první parkování u letiště v Ostravě…

  Tentokrát jsem měl opravdu velké plány. V koutku duše jsem doufal, že to vyjde bez jakéhokoliv problému. Nejen, že jsem mohl poprvé zkusit parkování u letiště v Ostravě, ale také jsem mohl při této příležitosti navštívit svou rodinu v Novém Jičíně.

  Zprvu to vypadalo skvěle!

  Po 3 dnech, které jsem strávil u rodiny, plné výpomoci na domě jsem se vydal na letiště v Ostravě. Během cesty jsem přemýšlel a zjistil, že to bude poprvé, co poletím z Ostravy na dovolenou. Nikdy jsem tu nebyl, a tak mě zajímalo, jak to bude vypadat. Po této myšlence jsem zahlédl první letadlo… Po dalších 2 minutách jsem viděl celé letiště. Bylo malé a působilo na mě příjemným dojmem. Takovým tím správným dojmem, který byste měli mít před dovolenou.

  Poohlédl jsem se po zdejším letišti a byl jsem mile překvapen. Sice nebylo nijak velké, ale zato bylo ještě více prázdné. Po dlouhé době to byl opravdu pěkný příjezd na parkoviště. Mohl jsem si vzít prakticky jakékoliv místo, a stejně bych měl kolem sebe dost volných míst. Byl jsem opravdu spokojený. Možná jsem byl i více nadšený z celé volnosti na parkovišti než z toho, že během pár hodin poletím na dovolenou. Když o tom tak přemýšlím, tak je docela smutné, že jsem musel jet skoro přes celou Českou republiku, abych konečně zaparkoval podle svých představ. Dokonce i cena byla výhodnější než třeba v Praze. To je ale samozřejmé…

  Sundal jsem si pás, vzal si věci, zamknul auto a vydal se po poloprázdném parkovišti do haly letiště. Do budovy letiště jsem vcházel s úsměvem na rtech. Tentokrát jsem šel opravdu na lehko. Jel jsem pouze na 7 dní, a tak jsem s sebou měl jen krosnu hozenou na zádech a malou brašnu přehozenou přes rameno. V brašně se nacházelo moje foto vybavení. Takhle cestuju nejraději. Nejlepší je prostě vycestovat na lehko a hlavně připraven! Říkal jsem si jen: „Málo věcí + fotoaparát + dobré parkování u letiště v Ostravě = dobrý základ skvělé dovolené.“ Po této větě… Nebo spíš myšlence jsem se upřímně zasmál a vydal se na dlouhodobě očekávanou dovolenou na Korfu!

  Návrat už byl horší…

  Po příjemné dovolené plné relaxu se svým fotoaparátem jsem se nadšeně vracel zpět do České republiky. Měl jsem v plánu se ještě na 2 dny podívat za rodinou. Tudíž jsem se mohl těšit na opravdu skvělý oběd, který na mě již čekal. Kráčel jsem si to natěšeně k autu a přemýšlel. Po chvíli jsem si na něco závažného vzpomněl. Něco mi říkalo, že jsem něco ztratil. Po pár vteřinách mi to také došlo… Přemýšlel jsem v tu chvíli jen o jednom… „Kde mám parkovací lístek?!“ zněla má otázka, kterou jsem si mumlal. Nebylo to příjemné. Radost z ceny za parkování mě přešla ihned poté, co jsem si stoprocentně ověřil, že jsem ztratil svůj parkovací lístek.

  Za chyby se musí platit

  Za chyby se musí platit… To se lehko řekne, ale nikomu to není příjemné. Ještě k tomu po dovolené, kde jsem si každý den půjčoval všemožná vozidla a platil za spoustu jednorázových zážitků. Povzdechl jsem si sám nad sebou a smířil se s danou okolností. Tak stane se, no… Holt jsem to musel zaplatit. A i přesto, že se za chyby musí platit, tak dávejte pozor, aby se to nevyšplhalo až na částku, kterou si zasloužil James August během letu.

  Nakonec mě pokuta vyšla na 1000kč. Tudíž jsem celkově za parkování u letiště v Ostravě platil 1800kč. To už je pěkná sumička za těch pár metrů místa na pár dnů. (Ještě k tomu, když je to parkoviště poloprázdné) Abych řekl pravdu, tak jsem ze sebe nebyl moc nadšen, ale nenechal jsem si zkazit celou dovolenou jen kvůli jednomu lístku. Jediné, co by mi to mohlo zkazit je očekávaný oběd, u kterého se mi budou stoprocentně všichni smát! Ale to nevadí. Jak já často říkám… Žijeme jen jednou.

  Tak jaké to bylo?

  Ihned po příjezdu k rodině se začali, jak to bývá, všichni na vše vyptávat. A po otázce: „Co pro tebe bylo nejlepší?“ Jsem jen s klidem v hlase odvětil: „Nejlepší pro mě bylo parkování u letiště v Ostravě…“ A ano, po příběhu přišel očekávaný smích, ke kterému jsem se rád přidal.