Přeskočit na obsah

Levné parkování na letišti nemusí být hlavolam. Konec stresu při parkování!

  Představte si situaci, kdy si naplánujete dovolenou, vše je připravené, zaplacené a vy jste konečně na cestě na letiště. Svým autem, protože nepotřebujete odvoz od známých nebo rodiny. V klidu dorazíte až k cíli a ihned najdete levné parkování na letišti. Vystupujete z auta, naložíte kufry a bez problémů pokračujete až k odletové hale.

  Zdá se to jako sen? Právě naopak! Objevili jste se v nové realitě snadného parkování.

  Parkování je pro spoustu lidí, stresující operace, které se obávají. Nějaké místo se přece vždycky najde. To je sice pravda, ale není parkování jako parkování. Někdy sice můžeme zaparkovat, ale pobyt na celý den nebo dokonce několik dnů může vyjít na zbytečně velké peníze, které se nám nechtějí utrácet za takovou službu.

  Je to pochopitelné, existují mnohem lepší věci, do kterých investovat než je parkovací lístek. Na druhou stranu nevhodné parkování nám může přinést zbytečné množství nechtěných problémů, které vlastně nestojí za to, že jsme stáli na špatném místě.


  Jaké parkovací radosti to mohou být?:

  Parkování prostě obsahuje příliš mnoho proměnných, které nejsou pod naší kontrolou, že musí být zákonitě stresující.

  Existuje nějaké řešení parkování, které nebude stát zbytečně moc a budu mít jistotu, že se s autem nic nestane?

  Ano, existuje možnost, jak vyrazit na dovolenou vlastním autem a zaparkovat u letiště levně a zároveň bezpečně. Tou variantou jsou parkovací plochy v nejbližším okolí letiště. Můžeme jim říkat neoficiální. A ne proto, že by s nimi bylo něco špatně, ale protože ty oficiální jsou přímo na letišti v pěší dostupnosti. U těchto parkingů to totiž funguje trochu jinak.

  Jak fungují parkingy v blízkém okolí letiště?

  Princip je velmi jednoduchý. Proč platit za parkování zbytečně moc, když můžeme parkovat levněji? Parkoviště přímo na letišti mají samozřejmě spoustu výhod. Ale rozhodně to není cena. V případě námi zmíněných parkingů je to jinak. Fungují na principu objednání předem. Na internetové stránce nebo porovnávači si vyberete čas odletu a příletu zpět. V tomto čase se na daném parkovišti objeví několik míst, které si můžete rezervovat. Po potvrzení objednávky se můžete těšit na volné parkovací místo, kam stačí zajet a není potřeba se starat o nic dalšího. Jedinou nevýhodou tohoto způsobu zastavení je, že většinou jsou od letiště vzdáleny několik minut jízdy autem.

  Jak se tedy mohu dostat na letiště autem, když jsem to svoje nechal na parkovišti?

  Velmi jednoduše. Většina solidních společností je schopna vám v ceně parkování zařídit odvoz vlastním autem na letiště i zpět, až se budete vracet z cesty. Řidič vezme Vás i vaše zavazadla a prostě vás pohodlně dopraví k terminálu. Nic dalšího není potřeba řešit. Vaše auto zatím zůstane na parkovišti společnosti, kde bude ve stejném bezpečí jako na klasickém letištním parkingu. O bezpečí vozu se samozřejmě stará několik ochranných prvků.

  Prvním z nich jsou samozřejmě mechanické zábrany, jako jsou ploty nebo závory. Druhou ochranou složkou je přítomnost hlídačů, kteří jsou ve službě většinou 24h a dohlížejí na bezpečný chod celého parkoviště. Za třetí jsou to bezpečnostní systémy jako kamery nebo alarmy, kterými je většina solidních míst vybavena. S touto kombinací se riziko jakéhokoliv problému výrazně snižuje. A pokud by ani toto nestačilo a přeci jen by se s Vaším vozidlem při pobytu něco stalo, přichází na řadu pojištění, které případné škody na autě kryjí.

  Říkáte si, že je to skvělý způsob, jak Vaše auto zaparkovat? Je tomu tak. Teď už nezbývá než si zarezervovat svoje místo!