Přeskočit na obsah

Jaké pouzdro, obal a kryt na iphone 7 si pořídit?

  Mechanická ochrana telefonu je dnes už zcela standardní záležitost, přesto se některé pojmy mohou plést či docházet k jejich záměně. A protože my v Revocase patříme ke špičkovým profesionálům v oblasti mechanické ochrany telefonů, můžeme se spolu podívat na jednotlivé pojmy blíže.

   

  Obal neboli pouzdro jsou vzájemně takřka identické a zaměnitelné názvy pro něco, co kryje tedy „obaluje“ telefon ze všech stran. Dají se pořídit na opasek i do kapsy, mohou být plastové s takřka jakýmkoli motivem, nebo vyrobené z elegantné kůže. 

   

  Naproti tomu kryt na iphone 7 se vyrábí z plastů, často měkčených. Jsou příjemné na dotek, nekloužou v ruce a dávají příležitost naplno rozvinout a předvést osobnost majitele telefonu. Od zastánců tvrdého punku až po příznivce vážné hudby, od milovníků zvířat a ekologů, přes chovatele papoušků a třeba harleyáře až po  umělce s nevybouřenou kreativitou, či naopak až po precizní techniky. 

   

  Kryt může být měkký, tvrdý, průhledný, designový, levný i drahý. Samozřejmě nemusí být vůbec, přičemž tato možnost je zcela špatná varianta. Proč? Protože když už si pořídíte kvalitní telefon, je potřebné ho chránit třeba jen před obyčejným poškrábáním. Je to podobné jako s brýlemi. Ať už je máte levné nebo drahé, z nejlevnějšího plastu či ze zlata, tak či onak na ně určitě máte nějaký kryt či pouzdro. Podívejme se proto na základní otázky, který si klade snad každý, kdo si chce pořídit kryt či pouzdro na svůj iphone 7 či jiný apple telefon.

   

  Kryt na iphone 7 jako doplněk?

   

  Váš iphone 7 je skvělý telefon plný užitečných funkcí a vhodný designový kryt ho může posunout ještě na vyšší level. Když před přáteli a známými vyndáte telefon, co uvidí jako první? Jeho výkon, podrobnosti o softwaru a nainstalované aplikace, nebo jeho tvar a kryt? 

   

  Telefon nosíme prakticky všude, proto je výhodou mít elegantních obalů více v  různých barvách a z různých materiálů. Může to být nejen plast, ale i imitace kůže, kovu či dřeva, což vypadá obzvláště cool. Můžete být šprýmaři nebo můžete konečně projevit svůj extrémní smysl pro humor. 

   

  Malá rada: pokud máte svou oblíbenou barvu oblečení, zvolte  alespoň jedno pouzdro na svůj iphone 7 ve stejném, nebo alespoň v co nejvěrnějším odstínu. Vypadá to dobře a dodá vám to na sebedůvěře. Vždyť každý rád vypadá elegantně. Může být vyzývavě červený jako doplněk k plesovým šatům nebo s abstraktními motivy, které nikoho neurazí, ale každého zaujmou.V naší nabídce najdete jak tvrdé kryty, tak měkké silikonové obaly

   

  • Obal z tvrdého plastu - vydrží drsnější zacházení a případné pády 
  • Silikonový kryt - je měkčí, dává vyniknout barvě telefonu a díky své minimální velikosti nezvětší celkové rozměry telefonu. Silikon nepropouští vlhkost, takže případný déšť telefon poškodí

   

  Průhledný nebo neprůhledný?

   

  Ať už máte klasický iphone 7 nebo pokročilejší verzi iphone 7 plus, základem odpovědi na tuto otázku je, zdali se chcete pochlubit telefonem jako takovým. Možná je vám příjemný jeho tvar a design, nebo naopak oceňujete jeho technickou kvalitu a estetiku klidně vylepšíte.

   

   Pokud vám imponuje samotný telefon, je vhodný průhledný měkký silikonový obal. I on může mít lehký barevný odstín nebo být doplněný logem či designovými prvky zvýrazňující vaši osobnost. Silikonový kryt apple na iphone 7 se srdíčky může evokovat láskyplnost či něhu, ostřejší symboly zase rozhodnost. Co třeba pouzdro s drsnou černou pumou  a vyzývavým pohledem? 

   

  Neprůhledné kryty nabízejí ještě širší paletu možností. Zde můžete dát skutečný průchod své kreativitě, protože se dělají snad ve všech barvách, se symboly, logy či nápisy. Milovníci přírody si najdou imitaci dřeva, techničtí nadšenci bezesporu sáhnou pro pouzdru z technickými názvy či motivy a fandové filmů určitě najdou svou oblíbenou filmovou postavu. Někdy to možná není na „první dobrou“, ale vyplatí se hledat.

   

  Ultratenké kryty na mobil - ano nebo ne?

  Ultratenké kryty, ať už na klasiku iphone 7, nebo profesionálnější variantu iphone 7 plus se sice podle tradice nazývají „silikonové“, ale ve skutečnosti jde o termoplastický polyuretan (TPU), většinu dělaný v protiskluzové úpravě. Tento materiál je ideální z hlediska dlouhé životnosti, pružnosti a pevnosti velmi dobrou volbou. Největší výhodou ultratenkých apple krytů je ta, že v podstatě nezvětšují velikost telefonu a pohodlně se vejdou do kapsy i do pouzdra v kabelce či na opasku. Vždyť jejich šířka je maximálně  0,5 mm. Drobnou nevýhodou je, že zajišťují menší odolnost při pádu iphonů na tvrdé materiály (dlaždice, beton). 

   

  Iphone 7 – levně nebo draze?

   

  Na tuto otázku nabízíme poněkud diplomatickou odpověď. Mějte oba. Samotný fakt, že jste si pořídili telefon od apple ukazuje na to, že dbáte na design. Tak jako si na společnou večeři po zážitku v divadle nevezmete ošoupané džíny, tak by se nehodilo mít úplně nejlevnější TPU kryt. Apple kryty na iphone od Revocase by měly odrážet příležitost a vaši osobnost. Navíc v porovnání s cenou samotného telefonu je kryt či pouzdro, i dražší, vlastně minimální, nicméně extrémně užitečnou položkou. Mít krásný telefon s nehezkými rýhami a škrábanci je jeho zbytečná degradace (a snažit se situaci “spravovat” s pomocí pochybných rad na internetu situaci jen zhorší).

   

  Vývojáři apple telefonů si dávají práci právě s elegantním vzhledem, jež má jasně deklarovat vkus jeho nositele. Mít apple iphone telefon znamená mít apple styl.

   

  K čemu je dobrý tvrdý outdoor kryt?

   

  Milujete přírodu, výlety a sporty v terénu? Pokud ano, rozhodně pro váš iphone 7 oceníte outdoorové kryty z tvrzeného plastu. I tady se nabízejí dvě základní možnosti. Buď s výraznými barvami, což se vyplatí ve chvíli, kdy si telefon někam odložíte a je potřeba ho rychle najít, nebo naopak tlumené, přírodní barvy (tmavě hnědá, olivová, khaki) pro ty, kteří potřebují splynout s prostředím. Tvrdý kryt iphone ocení každý, kdo má svůj apple telefon po ruce v přírodě a žije aktivním způsobem života (větší riziko pádu), nebo telefon často přenáší v batůžku. 

   

  Ať už máte svůj kryt na iphone 7 levný nebo drahý, luxusní nebo běžný, měkký nebo outdoorový, dobrou zprávou je, že ho máte. Telefon je dnes natolik běžnou součástí našich životů, že si zaslouží chránit. Nechráníte jen svůj značkový apple telefon, ale i hodinky, kalendář, diář, diktafon, foťák, spojení se světem pomocí messengeru či whatsapu a všechno, co ukrývají vaše aplikace!